bahce-ilaclamasi(1)

Bahçe İlaçlaması

Bahçe ilaçlaması son yıllarda oldukça önem kazanan bir ilaçlama haline gelmiştir. Çünkü haşereler için oldukça elverişli olan bahçeler, onların çoğalmaları için de son derece uygundur. Evlerimize, iş yerlerimize, yeme içme işletmelerine genellikle de bahçelerden, yeşil alanlardan giren haşereler sadece bizlere değil, bahçedeki bitkilere de fazlasıyla zarar verirler.

Bahçelerde Bulunan Böcekler Nelerdir?

Bahçelerde bulunan haşereler, çoğu zaman evlerimizde bulunan haşerelerle aynıdır. Özellikle hamam böcekleri, pire, kene, kalorifer böcekleri, solucan, kirpi, çıyan, gümüş böcekleri, fare türleri, sinek türleri, kakalak, tatarcık sineği, yılan, mayt, akar, mite, kırkayak, çekirge, güve, kertenkele, karınca, bal arası, eşek arası, arı kovanı, karafatma, tespih böceği gibi… Üstelik haşereler evlerimizden pencerelerinden, balkon kapılarından çok rahat bir şekilde de girebilmektedirler. Bir evin 6. Katına kadar çok kısa bir şekilde tırmanabilmektedirler.

Bahçelerin İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Yeşil alanların, bahçelerin, tarlaların ilaçlama işlemleri mutlaka alanında uzman kurum ve kişiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü burada asıl önemli olan nokta ilacın kalitesi ve dozunun ayarlanmasıdır. Ayrıca bahçelerde bulunan bütün haşere faaliyetleri de tamamen yok edilmemelidir. En çok şikayet edilen haşereye karşı yapılmalıdır. Firmamıza daha çok yeşil alanlarla ilgili olarak, çıyan, sinek, fare, kurtçuk, karınca, kertenkele, kalorifer böcekleri ile ilgili şikayetler gelmektedir.

Bu ilaçlamanın bir diğer önemli noktası ise, ilaçlamanın bitkilere zarar vermemesidir. Hatta tam tersi olarak ilaçlama işlemleri bitkilere de fayda sağlamaktadır. Çünkü onları rahatsız eden ve çürüten güvelerden, kurtçuklardan kurtarır.

Sultanbeyli Böcek İlaçlama şirketi olarak yaptığımız tüm ilaçlama işlemleri sahip olabileceğiniz en garantili ve en kaliteli uygulamalardan oluşmaktadır. İlaçlarımız ziraat mühendislerimizin engin tecrübeleri ile oluşturulmaktadır. Bizlere her haşere şikayetinizi her mekanda yok etmek için 7/24 ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir