dukkan-ilaclama

dukkan-ilaclama

Dükkan İlaçlama

Dükkan ve iş yeri gibi günün büyük çoğunu geçirdiğimiz mekanlarda, haşere varlığı en az evlerdeki kadar ciddi bir tehdittir. Bunun sebebi, gün içinde aktif olarak bulunduğumuz, temas ettiğimiz hatta yemek yediğimiz alanlarda geceleri haşerelerin dolaşıyor olmasıdır. Gün içinde bu durumla karşılaşmadığımız için riskin farkına varmayız ancak; haşereler geceleri aktif olan, gündüz ise gizlenen ve uyuyan canlılardır. Bu sebeple pek çok işletme haşere varlığının farkına bile varmaz. Dükkan ilaçlama ve iş yeri ilaçlama işlemlerini ihmal eden pek çok firma, mekandaki haşere varlığını acı bir şekilde, müşterilerin yanında fark eder. Ancak bu çok geç kalınmış bir farkındalıktır çünkü söz konusu müşteri bir daha işletmenize adımını atmayacak, hatta firma adını kötü anarak potansiyel müşterileri de kaybetmenize sebep olacaktır. Özellikle gıda sektöründeki iş yerlerinde bu çok hassas bir konudur ve titizlikle yaklaşılması gerekmektedir.

Dükkan İlaçlama ve İş Yeri İlaçlama Neden Önemli

Çünkü, özellikle gıda alanında hizmet veren ve ürün satışı yapan firmaların hijyen anlamında yaptığı tek hata;

dukkan-ilaclama
dukkan-ilaclama

doğrudan kamu sağlığını etkilemektedir. Yenilebilen ürünlerin içeriğinde ya da ambalajında haşerelerin bıraktığı mikroplar, doğrudan insan vücuduna dahil olur ve bu en iyi ihtimalle enfeksiyonel hastalıklara yol açar. Sebep olacağı etkiler bünyeye göre değişmekle birlikte; direnci zayıf olanlarda, hasta ve çocuklarda ölüme kadar götürmektedir. Bu nedenle, kamu sağlığı söz konusu olduğu için zorunlu olan bu işlemde, doğru firmalarla çalışarak kesin çözüme kolay yoldan ulaşmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu işlem için seçeceğiniz yanlış firma, sizden hak ettiğinden yüksek meblağlar talep eder ve dükkan ilaçlama işlemini de gerektiği gibi yapmaz. Böylece paranızı çöpe atmış olursunuz. Bu nedenle; Sağlık Bakanlığı onaylı, garantili ve sertifikalı firmalarla anlaşarak işlemi doğru şekilde yaptırmalısınız.

Dükkan İlaçlama İşlemi Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlaçlama uygulamasından önce, dükkanınızda hali hazırda bir haşere istilası olup olmadığını tespit etmek için kullanılmayan alanları, karanlık ve izbe bölgeleri, yığın halde eşya ve odun gibi nesnelerin bulunduğu yerleri ve rutubetli alanları inceleyin. Buralarda böcek kabuğu, dışkı, yumurta ya da yuva oluşumu gibi bir ipucu görürseniz mutlaka ilaçlama firmasına bildirin. İşlem esnasında eşyaların yerini değiştirmeniz gerekmez. Yalnızca gıdaları ve mutfak eşyalarını kapalı tutmanız yeterli olacaktır. Dükkan ilaçlama işleminden sonra ise bir süre sulu temizlik yapmamanız gerekmektedir. Bu konuda ilaçlama servisinin vereceği talimatlara harfiyen uyarsanız %100 başarı elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir