fare-ilaclama

Fare İlaçlama

Elastik vücut yapısına sahip olan fareler, yaşam alanlarına rahatlıkla geçiş sağlayabilmektedir. Kemirgenler grubunda yer alan fare ilaçlama yapılmadan yaşam alanlarından uzaklaştırılamazlar. Ancak doğru şekilde müdahalede bulunulursa, kontrol altına alınabilirler. Bunu da ancak alanında yasal fare ilaçlama şirketleri yapabilmektedir.

Yasal Şirketlerden Hizmet Almanın Önemi

Yasal olamayan ruhsatsız olarak işlem yapan şirketler, insan sağlığını tehlikeye atacak şekilde fare ile mücadele ederler. Çünkü bu şirketlerin kullandığı ilaçlar, kimyasaldır. Bazı kimyasal ilaçlar, içerisinde kanserojen madde bulundurmaktadır. Bu madde, insanların solunum yollarına büyük ölçüde zarar vermektedir. Kaliteli fare ilacı kullanımı, kemirgenleri yaşam alanlarından uzaklaştırırken sağlığınızı da tehlikeye atmamaktadır.

Kemirgenlerle bireysel olarak mücadele etmek, son derece yanlıştır. Kemirgenlerin üzerine sert cisimlerle vurulup, öldürüldüğünde onlardan kurtulacağımız sanılmaktadır. Ancak, bu zararlılar öldüklerinde de dışarıya bakteri salarlar. Kendilerine temas edilmesi durumunda, bu bakteriler çeşitli hastalıklara yol açacaktır. Ayrıca eğer öldürme işlemi başarılı sonuçlanmazsa, saldırıya geçeceklerdir. Sert dişleri ile mermeri ile parçalayan kemirgenler, insanları ısırabilirler.

Fare ilaçlaması doğru yapılmazsa, verem, tifüs, dizanteri, bağırsak hastalıkları, gıda zehirlenmeleri, veba gibi hastalıklara yakalanma riskimiz de artmaktadır.

Bilinen Fare Türleri

  • Orman faresi
  • Tarla faresi
  • Çatı faresi
  • Ev faresi
  • Fındık faresi
  • Lağım faresi
  • Kör fare

Lağım faresi, fare türleri açısından en tehlikelisidir. Kanalizasyonlara yaşamakta buradaki bakterileri yaşam alanlarımıza sokmaktadır. Aynı zamanda, aç kaldıklarında insanlara da saldırabilmektedir. Birçok insan kemirgenlerin burnunu, kulaklarını ve parmaklarını parçalamasından dolayı hastaneye gelmiştir.

Türlerine göre farenin zararı da farklılık göstermektedir. Bazıları tarlalarda yaşamaktadır. Ekinlerimizi ve bitkilerimizi tahrip etmektedir. Kapalı alanlara geçiş yapan kemirgenler, kısa sürede ürediklerinden dolayı bu alanları kısa sürede istila edebilirler. Bunlar memeli canlılardır.

Yaşam Alanlarımıza Nasıl Girerler?

Güçlü tırnakları ile tırmanarak, elastik vücutları ile dar alanlardan geçerek evlerimize girebilirler. Evlerimizde kemirgenlerin varlığı, sağlığımızın tehlikede olduğunu gösterdiği gibi bizleri maddi zarara da uğratmaktadır. Eşyalarımızı kemiren fareler, eşyalarımızı kullanılmayacak hale getirmektedir.

Sultanbeyli fare ilaçlama servislerimiz, Mehmetakif, Mimarsinan, Turgutreis ve Necipfazıl semtlerinde ve ilçedeki tüm mahallelerde 7/24 hizmet vermektedir. Ekonomik hizmetimizi servislerimizden, dilediğiniz her saatte alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir