fare-yakalama-teknikleri(1)

Fare Yakalama Teknikleri

Sonbaharın gelmeye başlaması ile fare sayısında da çok fazla artış olmuş, eylül ve ekim ayı içerisinde çok fazla fare şikayeti alınmıştır. Hal böyle olunca da ilaçlama firmamızın çağrı merkezlerine hemen her türden fare için yardım isteyen müşterilerimiz, aynı zamanda bireysel yollarla verdikleri mücadeleleri ve deneyimlerini de bizlerle paylaşmıştır.

 

Fare Türleri ve Farelerin Özellikleri

Ülkemizin elverişli iklimi ve yaşam koşulları nedeniyle hemen herkes hayatı boyunca pek çok kez fare ile karşılaşmıştır. Bu nedenle farelerin özelliklerini en genel olarak şöyle anlatabiliriz. Kemirgenler familyasının en esnek türü olan bu haşere, aynı zamanda da hayvanlar aleminin en eski türlerinden biridir. Fare türleri ise;

  • Çatı Faresi,
  • Ev Faresi,
  • Kangru Faresi,
  • Fındık Faresi,
  • Lağım Faresi gibi…

Evimde Fare Olduğunu Nasıl Anlarım?

Çok basit. Eğer evinizde fare olduğundan şüpheleniyorsanız şunlara dikkat etmeniz yeterli: Geceleri artan tıkırtılar, kemirme sesleri duyuluyorsa, etrafa dağılan ya da karıştırılan çöp poşetleri varsa, yerlerde beyaz tüyler görüyorsanız bu haşerenin evinizde olduğunu anlayabilirsiniz. Peki fare yakalama teknikleri nelerdir?

Fare İle Mücadele

Farelerle bireysel yollarla mücadele vermek genellikle yapılan en büyük hatalardan biridir. Çünkü fareler akıllı hayvanlardır ve artık yapışkan, tuzak gibi uygulamalara düşmemektedirler. Bu nedenle de onlarla kesinlikle iyi bir böcek ilaçlama şirketinin yapacağı fare ilaçlama işlemleri ile başa çıkmayı denemeli, en garantili, pratik ve sağlıklı sonuçları alabilirsiniz.

Sultanbeyli’de böcek ilaçlama işlemlerinde en yetkin yöntemlerle hizmet veren Sultanbeyli İlaçlama firmamız, farelerle mücadele de fare istasyonları ile en garantili sonuçları sizlere vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir