lağım faresi ilaçlama

Lağım faresi ilaçlama

Kemirgen türleri arasında en pis canlılardan biri olan lağım faresinin kuyruk hariç boyu yaklaşık olarak 15, 25 cm arasında değişir. Ağırlıkları ise 200 ve 500 gram arasında değişir. Lağım faresi kısa küt burna ve patlak gözlere sahiptir. Kemiksiz bir hayvan olduğu için elastik vücut yapısına sahiptir. Bu sebeple de istediği her alana rahat bir şekilde ulaşabilir. Sultanbeyli böcek ilaçlama firması kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet anlayışı ile yaşam alanlarına sızan tüm böcek ve fare çeşitlerine karşı olduğu gibi lağım faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir.
Lağım faresi uyuşturma özelliğine sahip olduğu için insanlarla teması sonucunda birçok bulaşıcı, kalıcı ve ölümcül hastalığa sebebiyet verebilir. Tarihte ‘kara ölüm’ diye bilinen veba hastalığının öncüsü olan fareler, Avrupa nüfusunun üçte birinin ölümüne neden olmuştur. Yaşam alanlarına sızdığında birçok maddi ve manevi olumsuzluğa sebep olur. Genellikle evlerde mobilya, mutfak dolabı ve kablo kemirir. Yaşadığı pis ortamlardan taşıdığı yüzlerce virüs ve bakteriyi insanlarla temasları sonucunda bulaştırır. 13 mm olan her alandan rahatlıkla geçebilen ve 16 metre yüksekten atlayan lağım faresi kolaylıkla istediği yere ulaşabilir.
Lağım faresi lağımlarda, binaların çatı ve bodrum katlarında, kömürlüklerde, otoparklarda, toprak altlarında, akarsu kenarlarında ve çöp yığınlarında yuva yaparak barınır. Dişi bir lağım faresi bir yılda 2 veya 6 kez doğum yapar. Her doğumunda ise 8, 9 adet lağım faresi doğurur. Toplam ömürleri 1 yıl olan bu canlıların yeni doğanları yaklaşık 2 ve 3 ay gibi bir zamanda yetişkin hale gelir.
Sultanbeyli böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar ise TSE gereğince onaylı, insan ve çevredeki hayvan sağlığı açısından zararsızdır.
Sizde kişisel veya toplumsal yaşam alanlarınız içinde lağım faresi sorunu yaşıyorsanız, Sultanbeyli böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden lağım faresi ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir