tesbih-bocegi

Tespih Böceği Nerede Bulunur ?

Bazı böcekler dünyanın sadece bir bölgesinde olabildiği gibi bazıları da dünya üzerindeki tüm kara parçalarına yayılmıştır. Bazı böcekler ise hem karada hem de denizlerde olabilmektedir. Hem karada hem de denizlerde olan böceklere örnek olarak gösterebileceğimiz böcek türü de tespih böcekleridir. Tespih böceklerinin özellikleri:

  • Oldukça farklı özelliklere sahiptirler. Özellikle ayakları ve baş kısmını birleştirip, boğumlu vücudu sayesinde bir top şeklini alıp, ortadan hızla kaybolabilmektedirler. Bu nedenle de onlarla mücadele etmek oldukça zordur.
  • Çok hızlı hareket ederler, refleksleri oldukça kuvvetlidir ve oldukça pratik zekaya sahiptirler.
  • Çıyanlarla, kırkayaklarla aynı familyadandırlar. Bu nedenle pek çok özellikleri benzeşir.
  • Otçuldurlar fakat suya aşırı derecede ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle de genellikle yağıl alan bölgelerin bahçelerinde bulunurlar. Daha sonra ise evlere de yine su bulma amacı ile girerler. Onlardan korunmak için öncelikle bahçe ilaçlaması yapılması tavsiye edilir.
  • Karideslerle oldukça benzeşirler. Aynı zamanda bazı türleri açık denizlerde ve okyanuslarda halen yaşamaktadır. Peki tespih böceği nerede bulunur ?
  • Bulundukları Yerler: Nemli ve bol suyun bulunduğu yerlerde, denizlerde, banyo ve mutfaklarımızda, su ile dolu kovaların çevresinde, alışveriş mağazalarında, yeme içme restoranlarında bol miktarda bulunurlar.

Tespih böceklerinden kurtulmak için yapılması gereken ilk şey iyi bir ilaçlama şirketi ile anlaşmak ve bu haşereden şikayet edilen mekanı ilaçlatmaktır. Sultanbeyli’de verdiğimiz ilaçlamalar sadece tespih böceği ilaçlama işlemlerinde değil, tüm böcekler üzerinde en kaliteli ilaçlarla sizlere sunulmaktadır.

Sultanbeyli İlaçlama servisinin en profesyonel ilaçlama hizmetlerine ulaşmak için çağrı merkezlerimizi günün her saatinde arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir