uyuz-bocegi

Uyuz Böceği ve Uyuz Hastalığı

Böceklerin bizlere bulaştırdığı hastalıklar ve bu hastalıklar yüzünden sağlık birimlerine yapılan başvurular gittikçe artmaktadır. Bunların başında da böcek sokmaları, mikrobik hastalıklar, cilt ve deri hastalıkları gelmekle birlikte uyuz hastalığı da oldukça artış göstermiştir. Uyuz hastalığı, uyuz böceklerinin yol açtığı bir deri hastalığıdır ve hem insanlarda hem de hayvanlarda sıklıkla görülebilmektedir.

 

Uyuz Böceği

Deri türünden bir haşeredir ve organizma olarak yaşam sürmektedir. Serin havalarda ortaya çıkan ve oldukça hızlı üremekte olan bu haşere, derimiz üzerinde kanallar aça aça alt deri katmanlarımıza kadar ilerler. Her ilerleyişte de yumurtalarını bırakır ve uyuz hastalığın nüksetmesine neden olur.

Uyuz Hastalığı

Uyuz böceklerinin bulaştırdığı hastalığa denir. Hastalığın en önemli belirtisi aşırı derecede bir kaşıntıya sebep olmasıdır. Aynı zamanda bu hastalık bulaşıcıdır. Hayvanlardan insanlara dahi bulaşabilmektedir. Hasta mutlaka tedavi olmalı ve hastanın bulunduğu mekanın ilaçlaması yapılmalıdır. Tüm vücudu sarabilen bu hastalık ortalama olarak iki veya üç haftada iyileşmektedir. Tedavide genellikle kremler kullanılmaktadır. Daha ileri seviyede olan uyuz hastalığında ise kremlere ek olarak ağızdan alınan haplar, serum gibi takviyeler de uygulanmaktadır.

Sultanbeyli Böcek İlaçlama servisi, böcek ilaçlama şirketleri içinde her daim sizlere en kaliteli hizmeti en kurumsal olarak sunan ve ilçemizde senelerden beri en çok tercih edilen firma olarak çalışmaktadır. Tüm hizmetlerimiz garantili olmakla birlikte oldukça ekonomiktir. Bizlerden ilaçlama hizmeti almak için firmamızın çağrı merkezlerini dilediğiniz saatte arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir